Археологічні дослідження курганів Півнева, Дзигина, Довга Могила стверджують, що на цій території перші поселення з явилися ще в добу бронзи (II—І тисячоліття до РХ). В окремих курганах знайдено поховання кочівників ХІ-XIV століття.
Жителі села не були покріпачені.
На початку ХХ століття тут відбулися селянські заворушення. В 1906 році селяни напали на економію графині Воронцової-Дашкової в селі Михайло-Заводському. Виступ було подавлено, найбільш активних учасників заарештували.
Відомо що в селі було збудовано Трьохсвятительский храм, при ньому церковно-приходська школа. Була вона однокупольна, вкрита залізом, і в 1941-1948 роки відносилася до Криворізького благочиння Херсонсько-Таврійської єпархії. Священиком у цей період був призначений Ананій Фортунатович Пухсальський, який народився 1869 році, закінчив учительську семінарію, а священиком рукоположений 15 серпня 1910 року. 24 листопада 1926 року був нагороджений золотим наперсним хрестом. Дияконом був Павло Наркіянович Доброгаєв, рукоположений з третього курсу консерваторії єпископом Димитрієм. Старостою був Афанасій Романович Солонко. Його помічниками були Зінаїда Іванівни Суханової, казначей Яків Іванович Кучеренко, голова ревізійної комісії Порфирій Євфимович Лічний.
Зараз церква відновлюється.