Четвер, 13.05.2021, 03:02
Головна
Реєстрація
Вхід
Apoha.Art.City
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
НАЙКРАЩІ

Активісти тут... Шукай своє ім'я!

Наше опитування
З якого ви міста?
Всього відповідей: 331
Погода
Статистика
Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
===
   Село Новомар’янівка входить до складу Апостолівської міської ради з 1991 року.
Село Новомар’янівка виникло у 1885 році за 7 км на південь від с. Володимирівка нині Апостолівського району. У селі займалися садівництвом.
Під час колективізації 1928-1929 роках в селі був організований невеликий колгосп. Першим головою колгоспу був Донченко. В селі були побудовані початкова школа, клуб. Завідувачем школи та вчителем початкових класів був Кривоконь Йосип Юхимович. У 1931 -1933 роках голодомору у селі не було, так як голова колгоспу Донченко не здав у план заготівель зерно повністю. За це він був заарештований і перебував у тюрмі 6 місяців. Дякуючи йому село вижило.
   В роки війни чоловіки зі зброєю в руках боронили рідну землю від фашистів. Село переживало окупацію. Переховували радянського розвідника та радистку. Центр підпілля був на Криворіжжі. При відступі у лютому 1944 року німці зігнали всіх жителів села до однієї хати, замкнули і хотіли спалити живцем. Однак на щастя, щось їм завадило це зробити.
У 1950 році відбулося укрупнення колгоспів: „Перше Травня”, „Горького”, „Червона зірка”, які об’єдналися в артіль ім. М.Горького, в 1953 в колгосп, а в 1964 р. в птахорадгосп ім. Горького. 
Село входило до складу Володимирівської сільської ради Апостолівського району до 1991 року. Однак, на прохання жителів села, для їх зручності в роботі та обслуговуванні було направлене клопотання про входження села до Апостолівської міської ради. Постановою Верховної ради УРСР в 1991 році були внесені зміни до адміністративно-територіального устрою Апостолівського району і село Новомар’янівка ввійшло до складу Апостолівської міської ради.
   Населення села користується колодязною водою. Майже в кожному дворі колодязь із незапам’ятних часів. Централізоване водопостачання відсутнє. Починаючи з 1999 року проводиться газифікація житлових будинків у селі.
   У даний час село розвивається за рахунок підсобного господарства.
На території села розташовані два кургани
Пошук

Цікаво знати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

//artcity.ucoz.ua
Друзі сайту

Допоможи сайту

РЕКЛАМА

| Art-m© 2021 | |