Вівторок, 19.03.2024, 12:08
Головна
Реєстрація
Вхід
Apoha.Art.City
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
НАЙКРАЩІ

Активісти тут... Шукай своє ім'я!

Наше опитування
З якого ви міста?
Всього відповідей: 331
Погода
Статистика
Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
===
Довідковий матеріал:
Поштова адреса: 53860 
Телефонний код: +380-5655
Час: UTC +2(постійний)/+3(літній)
Географічні координати:  47°33′15″ пн. ш. 33°39′8″ сх. д.
Густота населення: 902 осіб/км²
Дніпропетровська область 
Апостолівський район
м. Зеленодольськ
Статус міста від 1993 року
Відстань до районного центру - 12 км.
Відстань до обл. центру (фізична) 145,5 км.
Відстань до обл. центру (залізницею) -177 км.
Відстань до обл. центру (машиною) - 202 км.
Заснування: 1961 р.
Статус міста: з 1993 року
Висота над рівнем моря: 92 м.
День міста: Друга неділя вересня
Міський голова: Толкачов Олександр Федорович
Населення - 14986 осіб
Територія - 16,596 км
²
Під забудовою - 306,8 га (с.Мала Костромка) + 77 га. (м.Зеленодольськ)
Ділянки під садівництво – 23806 га.

Ділянки під огородництво – 170,48 га.


  Історія міста Зеленодольськ тісно пов'язана з будівництвом Криворізької ГРЕС-2, проект якої був затверджений Радою Міністрів Української РСР 31 січня 1961 року. Верховна Рада УРСР постановою від 7 жовтня 1961 затвердив і назва селища - Зеленодольськ. Наприкінці 1961 року будівельники заселили перші тимчасові будинки, були відкриті їдальня і клуб.

  Високими темпами йшло спорудження електростанції. 1 липня 1965 року просторах таврійських степів був збудований і почав діяти перший з десяти енергоблоків потужністю 300 тисяч кВт.

  Будівництво і пуски в експлуатацію велися високими темпами: 
2 енергоблок 27 червня 1966 р.
3 енергоблок 31 грудня 1966 р.
4 енергоблок 17 травня 1968 р.
5 енергоблок 31 грудня 1968 р.
6 енергоблок  30 вересня 1969 р.
7 енергоблок  30 червня 1970 р.
8 енергоблок  30 грудня 1970р.
9 енергоблок  31 грудня 1972 р.
10 енергоблок 22 грудня 1973 р. 
  Завдяки натхненній та старанній праці енергетиків вже 28 січня 1975 р. електростанція виробила перші 100 млрд. кВт/год.

  Криворізька ТЕС була першою на теренах Радянського союзу ТЕС (ДРЕС) з блоками 300 МВт по типу розміщення загально-станційного устаткування. Вона стала полігоном для випробування та впровадження типових схем освоєння та експлуатації устаткування, ведення режимів експлуатації, на її базі було відпрацьовано систему блочного монтажу тепломеханічного устаткування, вперше застосовано потоковий метод монтажу та введення енергоблоків.

  ІІз закінченням будівництва Криворізька ДРЕС стала найпотужнішою у країні Європі серед станцій, що працювали на твердому паливі. Було вирішено надзвичайної ваги державну проблему: надійне, у повній відповідності до потреб, за печення електроенергією Криворізько-нікопольського регіону та півдня України. 

  Наказом Міненерго УРСР від 23 лютого 1981 р. №35 Криворізьку ДРЕС -2 перейменовано на Криворізьку ДРЕС. 

  З 1987 по 1992 роки проведено модернізацію та технічне переоснащення перших п'яти енергоблоків з продовженням терміну експлуатації на 15 -20 років та зниженням викидів забруднюючих речовин.
Високоорганізована і цілеспрямована праця колективу забезпечила високу економічність і надійність.


  Криворізької ДРЕС, вивела підприємство на передові позиції у вітчизняній енергетиці. Досягнення колективу Криворізької ДРЕС у засвоєнні енергоблочного устаткування неодноразово відзначалися нагородами. У 1976 підприємство нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора, колеКТИВ станції двічі нагороджено Почесною грамотою Міненерго СРСР та тричі - Міненерго УРСР.
  Нині Криворізьку ДРЕС перейменовано на Криворізьку ТЕС ВАТ «Дніпроенерго». За чотири десятиліття внесок колективу в енергетичну міць держави - 519 млрд. кВт/г виробленої електроенергії, це головне підприємство, яке забезпечує робочі місця м. Зеленодольська.

  Осередком культурного життя є Палац культури «Ювілейний». Проводяться міжнародний фестиваль дитячої та юнацької творчо¬сті «Дружба», фестиваль естрадних виконавців «Зеленодольський зорепад», у якому беруть участь виконавці не тільки з України, а й з ближнього зарубіжжя. Тисячі городян збирають традиційні святку¬вання Дня Перемоги, Дня Незалежності, Дня енергетика, новоріч¬них та Різдвяних свят, Дня міста. На базі Палацу культури «Ювілейний» у 1998 році створено хореографічний ансамбль «Зернятко» колектив якого за короткий час досяг великих творчих успіхів - здобув перші премії у телевізійному конкурсі «Крок до зірок» (2003 рік) і міжнародному фестивалі «ЗВЕЗДНЫЙ Симеиз» (АРК, 2003 рік), виборов 1 місце на Всеукраїнському конкурсі народної хореографії ім. П. Вірського (2006 рік), став лауреатом міжнародного фестивалю «От сердца к сердцу» (м. Балатонфюред, Угорщина,2007р.) Ансамбль «Зернятко» брав участь у міжнародній зміні «Планета друзів» у МДЦ «Артек» та в Днях миру VI Міжнародного фестивалю «Змінимо світ на краще» (МДЦ «Артек», 2007 р.), учасниками якого були діти 27 країн світу.

  Охороною здоров'я жителів міста опікуються міська лікарня з шістьма ними відділеннями, станцією швидкої допомоги і поліклінікою. Функції санаторій-профілакторій, де за здоров'ям городян слідкують досвідчені
  Освітянська галузь Зеленодольська включає дві загальноосвітні школи ний ліцей-інтернат, професійний ліцей, філії Дніпродзержинського енергетичного технікуму та Одеського політехнічного інституту. У місті діють три дошкільних заклади.
  До мережі позашкільних закладів входять центр позашкільної роботи; школа мистецтв; три бібліотеки, фонди яких включають літературу всіх напрямків і на базі яких проводяться тематичні конференції, вечори, вікторини. 


  До послуг мешканців міста дитяча юнацька спортивна школа, спортивний комплекс, міський стадіон і спортивний майданчик зі штучним покриттям. Зеленодольці пишаються спортсменами-земляками Русланом Джаліловим, учасником Олімпіади-2004 в Афінах, багаторазовим чемпіоном України, членом національної збірної команди України. У серпні 2007 року на чемпіонаті світу, який проходив у  м. Дуйсбурзі (Німеччина), на каноє-двійці він завоював для країни ще одну ліцензію на участь в Олімпійських іграх 2008 року, що проходитимуть у м. Пекіні. Гордість Зеленодольська - майстер спорту Сергій Сервуля, який на чемпіонаті України на байдарці-одиночці показав найкращі результати і став чемпіоном України.


  У Зеленодольську багато затишних гарних місць. Найсвятішим  є пам'ятник воїнам, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни. Зеленодольці шанують історію і пам'ять про тих, хто жив у місті, - живі квіти лягають до підніжжя обеліску воїнам - інтернаціоналістам і гранітного постаменту, встановленого на честь перших зелено-дольців, що заснували місто.

  У  2004 році на сесії міської ради прийнято рішення про створен¬ня Книги Пошани міста, до якої вносяться прізвища людей, що мають право носити ім'я Почесний громадянин міста і нагородже¬ні знаком «За заслуги перед містом».
Сучасний Зеленодольськ - гостинне красиве місто, з творчим потенціалом і значними перспективами на майбутнє. 


Просмотреть увеличенную карту
Пошук

Цікаво знати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

//artcity.ucoz.ua
Друзі сайту

Допоможи сайту

РЕКЛАМА

| Art-m© 2024 | |