Головна » 2010»Квітень»22 » Святкування Дня дитячих громадських організацій (програма заходів)
01:02
Святкування Дня дитячих громадських організацій (програма заходів)
День дитячих громадських організацій відзначається у відповідності до Указу Президента України №599/2008 у третю неділю травня. У 2010 році свято припадає на 16 травня. Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту на підтримку пропозицій Громадської ради з питань дитячого громадського руху видало наказ за №_____ від _________ на проведення ряду заходів за участі делегацій ДГО.
Діяльність 17-ти всеукраїнських дитячих громадських організацій зосереджена в місцевих осередках. Нарівні з ними в областях працюють ДГО місцевого рівня, тому головними учасниками святкування будуть делегації ДГО з регіонів України.
В основу пропозицій покладено досвід проведення двох всеукраїнських зльотів ДГО (2007-2008 роки) та виконання програми «Пам’яті Героїв Крут» за підтримки Міністерства. Метою проведення масових заходів до Дня дитячих громадських організацій в пропонованому варіанті є подальша консолідація та сприяння розвитку в Україні дитячого громадського руху, привернення уваги вищого керівництва держави на необхідність більш плідної співпраці та використання потенціалу дитячих громадських організацій для вирішення соціальних проблем дитячого середовища.
Для досягнення мети заходу будуть проведені наступні його складові:
1. Всеукраїнська лінійка ДГО біля Вічного вогню на могилі Невідомого солдата. 2. Звіт ДГО перед Мінсім’ямолодьспорт про виконану роботу за рік. 3. Покладання квітів до могили Героям Крут та визначним громадським діячам. 4. Велика піонерська ватра та Дитяча рада (Гідропарк). 5. Зустріч з ветеранами Великої вітчизняної війни (Музей ВВВ). 6. Культурно-екскурсійна програма по Києву (Додаток). 7. Показові виступи ДГО за напрямками своєї статутної діяльності.
Базовий наметовий табір скатського типу облаштовується в лісовій зоні Гідропарку (приблизно 600 метрів на південь від станції метро). Основні функції табору:
- Зустріч та організація ночівлі делегацій ДГО місцевих осередків. - Створення умов для самостійного приготування їжі. - Зберігання речей іногородніх делегацій на час екскурсій по місту. - Облаштування Великої ватри для відновлення традицій влаштування «Пионерского костра» за часів, коли держава опікувалась дитячою організацією. - Проведення Дитячої ради та нарад керівників ДГО.
Додаток 1. Сценарний план проведення заходів з відзначення Дня дитячих громадських організацій
14 травня (п’ятниця). 16.00. Активісти з Київських осередків всеукраїнських дитячих громадських організацій облаштовують наметовий табір для прийому делегацій ДГО з регіонів України. Табір включає в себе: намети кемпінгові, тенти, мішки для сміття, столи, стільці, бензинові примуси (газові горілки), посуд для колективного приготування їжі, ємкості для питної води (технічна вода береться з затоки), генератор світла, подовжувачі, розетки, освітлювальні лампи. Облаштовується крита сцена з екраном для демонстрації відеофільмів, визначається площадка для дискотеки. Прибирання сміття.
15 травня (субота). Ранковими поїздами до Києва приїжджають делегації місцевих осередків ВДГО та місцевих ДГО. Далі вони їдуть на метро до станції «Гідропарк». Від станції метро вихід на південну сторону і далі 600 метрів до невеличкої церкви. Наметовий табір далі 120 м справа на галявині на березі затоки. 7.00. Початок реєстрації делегацій. Роздача сценарного плану, узгодження плану на день, видача продуктів харчування з централізованого фонду (якщо буде). В наметовому таборі ДГО діти під керівництвом дорослих наставників влаштовують сніданок. На вогнищі або на примусах готується гаряча їжа (чай, кава, мівіна, вівсянка/ізюм, яйця, сир, масло, хліб, фрукти, печиво, цукерки тощо). В таборі діти залишають власні речі, які не потрібні протягом дня. В таборі залишаються старші діти з Київських осередків для підтримання порядку та охорони. 10.00. Вихід до метро. Переїзд до станції "Арсенальна”. Далі колоною до площі Січневого повстання (нова назва?). 11.00. Урочиста всеукраїнська лінійка біля Вічного вогню на могилі Невідомому солдату. Рапорти делегацій ДГО Міністру України у справах сім’ї, молоді та спорту. Винос прапора України. Виголошення клятви на збереження пам’яті захисників Вітчизни. Виступи гостей свята. Покладання квітів до могили Невідомому солдату. Показові виступи делегацій ДГО за напрямками статутної діяльності. Фотографування. 12.20. Вихід делегацій ДГО до могили Героїв Крут. Далі окремі делегації вирушають до інших пам’ятників (Б.Хмельницькому, В.Леніну, В.Чорноволу). 13.00. Покладання квітів до могили Героям Крут. Виступи гостей та дітей.
Далі дитячі групи відправляються на екскурсії по місту. За бажанням дітей вони відвідують зоопарк, Києво-Печерську лавру, собори, виставу в цирку тощо. 17.00. Збір делегацій в базовому таборі. Приготування обіду, підготовка до ночівлі (встановлення додаткових наметів, роздача спальних мішків, каріматів). 19.00-21.00. Велика піонерська ватра. Представлення делегацій, розповіді про діяльність осередків. Дитяча рада. Туристична пісня. 21.00. Дискотека чи демонстрація фільму про попередні заходи ДГО. 22.00. Відбій для дітей. 22.00-24.00. Рада керівників та волонтерів ДГО біля догораючої Великої ватри.
16 травня (неділя). 7.00-9.00. Підйом, зарядка, приготування сніданку, підготовка до лінійки. 9.00-10.00. Облаштування місця лінійки: прапори ДГО. Прибирання сміття. 10.00. Ранкова лінійка. Рапорти делегацій ДГО. Оголошення розпорядку дня. 11.00. Збір делегацій ДГО біля музею Великої Вітчизняної війни. Ознайомлення з експозиціями музею. Зустріч з ветеранами, депутатами, громадськими діячами. Продовження екскурсійної частини програми по місту. 17.00. Повернення делегацій до базового табору. Влаштування обіду. Приготування козацького кулішу та борщу для всіх. Далі роз’їзд делегацій (за розкладом поїздів). Частковий демонтаж табору.
17 травня (понеділок). Демонтаж табору силами волонтерів київських осередків ДГО. Повернення орендованого обладнання та спортивного інвентаря. Прибирання території.
Додаток № 4. Список ВДГО та їхніх місцевих осередків для участі в заходах.
1. «Дитячий альпійський рух України». Стефанович Олександр Васильович. • Львівський осередок. Тибінка Оксана Степанівна. • Полтавський осередок. Пінчук Ірина Олександрівна. • Дніпропетровський обласний осередок. Гапонов Олексій Григорович. • Криворіжський місцевий осередок. Кулажко Світлана Володимирівна. • Одеський осередок. Копотієнко Наталія Анатоліївна. • Донецький осередок. Ковальов Сергій, Майер Світлана. • Луганський осередок. Гриценко Владислав Пилипович.
3. «Піонерська організація ім. В.І. Леніна». Присяжнюк Олександр • Волинський осередок Кононович Олександр, Михайло • Коївський обласний осередок. Роман
4. «Асоціація гайдів України». Гулевська Анна (в Америці до літа) • Одеський осередок. Чіркова Настя. • Чернігівський осередок. Ромашко Олена
5. «Ірбіс». Задорожняк Наталія Миколаївна. 6. «Юні друзі лісу». Качинська Валерія Ігорівна. 7. «Компас». Муровська Ганна Валеріївна (Київ). • Одеський осередок. Котовенко Олександра Іванівна. 8. «Школа безпеки». Негрієнко Алла Олегівна. 9. «Козаченьки». Стецька Христина Ярославівна.
Список ДГО місцевого рівня для участі в заходах 15-16 травня.
1. «Іскра». Масловський Сергій. 2. «Форма». Матулевський Микола. 3. «Вершина». Корж Михайло Васильович. 4. «Скіф плюс». Мельничук Надія (Дніпропетровськ). 5. «Юні навігатори». Унковський Олександр Борисович (Полтава-Київ).